Surrey Hockey Umpires' Association Logo

National Umpire Awards

Surrey Hockey Umpires' Association
Request Sponsors

Click here for Details

Surrey Hockey Umpires' Association Logo

National Umpire Awards

National Outdoor Umpire Awards

National Programme Umpires

Aaron Campbell, Steve Cronin, Mike Davidson, Ian Dinwiddy, Sean Edwards, Anthony Gamble, Ian Hay, Philip Hook, Chris Jenkins, Kieran Jones, Matt Miles, Nick Padget, AJ Small, Gary Stent, Martin Twist, Julian Warburton

Regional HUA Umpires

Ian Anguige, Alex Bandurak, Chris Burton-Brown, Matt Dean, Stuart Grainger, Nigel Gray, Alan Hall, Jane Hallett, Ian Hawkes, Mike Head, Ashley Hurden, Glyn Jones, Bruce Karsten, Deborah Kenny, Stratton King, Geoff Ledger, Terry Mulcock, Sam Naismith, Dion Oliver, Huw Richards, Hazel Roulston, Tony Rowe, Tyrone Schiefner, Kirit Sharma, Gary Smith, Dave J Thompson, James Thompson, Neville Wrench

County HUA Umpires

Mark Bennett, Paul Bentley, Surinder Bodwal, Andrew Bond, Rob Butlin, Bill Carr, Simon Carr, Andy Chambers, Howard Chaplin-White (HHUA), Paul Chapman-Hatchett^, David Cruden, Kevin Doble, Alan Dow, Rob Dummer, Ian Fielder, Johnathan Fitzgerald^, Adam Fleming^, Terri Foggin, Martin Gannon*, Richard Gibson-Brown^, David Grant, Paul Harries, Tony Hilton*, Gareth Hinds, Peter Hodgson, Paul Hollingum, Graeme Hope, Peter Horsfield, Keith House, Charles Johnson*, Ian Jolly, Robin Kollewyn, Simon (Virge) Marshall*, Michael McCartney, Joe Middleton*, Jake Moeller^, Eb Mukhtar, Henry Nelson, Tom Nickels, Kevin O'Brien, Federico Orlandini, Chris Page, Robin Page, Andy Parker^, David Pease-Watkin, Malcolm Philippe, Jamie Pinder, Dan Quinton, Ramesh Rao, Jeremy Rayne, Peter Redshaw, Sue Redshaw, Michael Repper, Steve Russell*, Jonny Seymour, Mohammed Shah^, Paull Spindler, Freddie Stacy, Bill Stephens, Kim Taylor, Richie Van Der Linde, Andy Warr, Iain Waterson, George Watson, Simon E Willson*, David Wilson, Richard Wilson, Simon G Wilson, Dany Yazdani, Alan Yolland

Club Umpires (Assessed)

Nadia Abdulla, Laura Akehurst, Simon Aldous*, Mark Annear, Alison Austin, Derrick Austin, David Ayres, Nigel Baker, Charlie Barty-King, David Bavin, Wendy Beaney, Cameron Berry, Margaret Bishop, Conor Bond, Jackie Boot, Nick Brooks, Paula Burgess, Roddy Cameron, Maria Carr*, Melinda Cassel, Sam Chapman, Andrew Chu, Tim Collett, Emily Collins, Sean Cook, Suzy Cook, Andrew Croker, Paul Curnow, Richard Darwin, Hannah Dawson*, Sarah Dawson, Rob Dean, Jules Duret, Jason Dymond, Hannah (Edgie) Egerton (Junior Member), Noah Eicke, Emma Ellin, Martin Ellis, Colin Forsyth, Sally Foster, Hannah Fox, Alex Furey*, John Gale, Michael Gallant, Phil Gibbs, Nigel Green, Richard Haynes, David Heller, Corin Hogan, Jim House, Tony Howgate, David Hughes, Mark Jones, Rupert Kefford, Merie King, Mark Lloyd, Martyn Locke, Linda Lonsdale, Rob Lovett, Michael Macey, Jo Malkin, Mandy Marshall, Marc Monasch, Jon Monk, Harriet Naismith, Phil New, Richard Nixon, Richard Norman, James O'Sullivan*, Ben Oliver, Dan Pacitti, David Parker, John Perryman, Tim Peters, Linda Pettitt, Amelia Pine, Philip Pitt, Daphne Pritchard, Ben Rea, Alex Richards, David Ross, Genie Ross, Dane Salter, Andrew Sewell, Pete Skinner, Terry Smith, Tom Smith, Elliot Steedman, Christopher Stevens, Phil Stewart, Miles Taffs, Tim Tennent, Andrew Tibble, Paul Walker, Tom Ward, Tyler Ward, Ian Whiteman, Matt Winder, Melanie Wood, Ian Wright, Ian Wyatt, Keith Yeates, Andrew Youl, Gareth Young*

Club Umpires (Unassessed)

Mark Beautement, Ally Black, Milly Bodle (Junior Member), Hannah Bodoano (Junior Member), Jenny Brennan, James Bryer, Level 1 Candidate 1, Ailis Carmody, Katherine Carr (Junior Member), Josephine Carr, Rachel Chung, Kathryn Cloonan, Natasha Close, Keith Cocks, Claire Coles, Robin Crumby, Cameron Cunningham (Junior Member), Luke Cunningham (Junior Member), Corinne Cunningham, Hugh Curthoys, Helen David, Tony Dias, David Dickson, Ryan Dunn, Chloe Ecclestone, Richard Embrey, Ian Felts, Tom Fotheringham, Patricia Foy, Kate Gillingham, Kathryn Glover, Gemma Gurney-Champion (JuniorMember), Dominic Gurney-Champion, Jenny Hall, Murray Harper, Charlotte Healy, Carolyn Hennessy Chiddy, Rebecca Hickman, Maisie Hinds (Junior Member), Rory Hogan, Dan Hogg, Charlotte Hucker, Laura Hunter, Tom Ibison, Hugh Jolly, Scott Jones (Junior Member), Jo Kilby, Emma Kramer, Lena Lawal, Mike Ledwich, Craig Lowrey, Kim Lyle, Shaun Macdonald, Amelia MacPhee, Ian Marsh, Ishan Mathur, Iain McCarthy, Emily Mcilwain, Jamie Mehmood, Louise Murphy, Christian Pacey, Kevin Pacey, Philip Pagels, Verner Parke, Stuart Poole, Alex Potter, David Powell*, Danni Priestley, Louise Radford, Rohanna Ross, Jake Sloggett, Claire Smith, Graham Smith, Sasha Storie-Pugh, Trevor Sweetnam, Gihan Thabrew, Caroline Ventom, Clemens Von Haenisch, Daniel Wakely, Craig Walker, Alistair Wass, Sarah Webb, Paul Whelan, Nicky Wilson, Matthew Wood (Junior Member), Cass Wylie, Bex Young

National Indoor Umpire Awards

National Programme Umpires Umpires

Aaron Campbell, Dave J Thompson, Julian Warburton

Regional HUA Umpires Umpires

Rob Butlin, Marilyn Walker, Neville Wrench

County HUA Umpires Umpires

Stuart Field (HHUA), Ashley Hurden

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk