Surrey Hockey Umpires' Association Logo

Fixtures and Appointments Report
Appointments Only, for the Future Only, for Both Men and Women

Surrey Hockey Umpires' Association
Request Sponsors

Click here for Details

Surrey Hockey Umpires' Association Logo

Fixtures and Appointments Report
Appointments Only, for the Future Only, for Both Men and Women

Indoor events are in blue.

Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Umpires being watched are shown underlined.
Appointments from other Associations are shown in grey.

Where the venue is shown in blue, click on the venue to open a new page with a map.

Wednesday 20th February 2019
Men - BUCS - SE 1A
17:00Surrey University v KCS 2 @ Surrey Sports ParkPeter Hodgson, Simon G Wilson (umpires)
Men - BUCS - SE 2A
15:00St. Mary's University College v Brighton University @ St. Mary's Coll.Jane Hallett, Peter Horsfield, Steve Cronin (umpires)
Men - BUCS - SE 2B
15:15St. George's Medical School v Kent University @ Surbiton HC (1&2)Peter Redshaw, Sue Redshaw (umpires)
Men - BUCS - SE 3A
15:15Kingston University v Portsmouth University 4 @ Surbiton HC (1&2)Jim House, Andy Parker, Mark Bennett (umpires)
13:30UCL 2 (UCL 3 for BUCS) v Royal Holloway @ Dukes MeadowRob Butlin, Neville Wrench (umpires)
Women - BUCS - SE 1A
15:00UCL 2 (UCL 3 for BUCS) v Queen Mary's (Barts) @ Dukes MeadowRob Butlin, Adam Fleming (umpires)
Women - BUCS - SE 2B
13:30Kingston University v University of Chichester @ Surbiton HC (1&2)Ian Fielder, Paull Spindler (umpires)
13:30St. George's Medical School v University of Essex @ Surbiton HC (1&2)Jim House, Tom Nixon (umpires)
Women - BUCS - SE 3A
14:00Royal Holloway v Sussex University @ Prune HillKeith House, Simon Milford (umpires)
Saturday 23rd February 2019
Men - Premier Division
14:00Wimbledon v Reading @ Raynes Park High School, Bushey RoadNick Padget (umpire)
Men - Conference West
13:30Havant v Cardiff & Met @ Havant CollegeIan Dinwiddy (umpire)
Men - South Premier Division One
14:30Bromley & Beckenham v Old Cranleighans @ Langley Park Girls SchoolSteve Cronin (umpire), Alex Bandurak (umpire),
Jane Binner (assessor)
14:30Indian Gymkhana v Henley @ Indian Gymkhana H.C.Huw Richards (umpire)
12:30London Edwardians v Tunbridge Wells @ Honor Oak Park, King's College Sports GroundDion Oliver (umpire)
13:30Spencer v Milton Keynes @ Spencer HCSimon Carr (umpire)
Men - South Premier Division Two
13:30Blackheath and Elthamians v Staines @ London Marathon Sports GroundChris Burton-Brown (umpire)
13:30Trojans v Horsham @ Trojans HCSurinder Bodwal (umpire), Kieran Jones (umpire),
Rob Butlin (umpire)
13:30Tulse Hill & Dulwich v Slough @ Dulwich CollegeGary Smith (umpire)
13:30West Hampstead v Woking @ Whitefield SchoolDavid Pease-Watkin (umpire)
14:30Wycombe v London Academicals @ Bisham AbbeyGeoff Ledger (umpire)
Women - Investec Conference East
13:30Hampstead & Westminster v Sevenoaks @ Paddington Recreation GroundJulian Warburton (umpire)
13:00St. Albans v Ipswich @ Oaklands CollegeJane Hallett (umpire)
Women - Investec Conference West
12:30Gloucester City v Exe @ St. Peters RC SchoolAJ Small (umpire)
Women - South Premier Division One
12:00Spencer v Reading 2 @ Spencer HCMike Head (umpire)
Women - South Premier Division Two
13:30East Grinstead 2 v Trojans 2 @ East Grinstead Hockey & Sports ClubIan Anguige (umpire)
14:30Epsom v Surbiton 3 @ Old Schools LaneSimon Milford (umpire)
13:15Guildford v Hampstead & Westminster 2 @ Broadwater SchoolAshley Hurden (umpire)
11:30PHC Chiswick v Oxford @ Liverpool Victoria Sports GroundKirit Sharma (umpire), Philip Pitt (umpire)
Men - London League Premier Division
15:00Spencer 2 v Southgate 2 @ Spencer HCPeter Hodgson, Glyn Jones (umpires)
Men - Hampshire / Surrey Regional 1
14:45Barnes v London Edwardians 2 @ Dukes MeadowDeborah Kenny, Jonny Seymour (umpires)
14:00Croydon & Old Whitgiftian v Haslemere @ Monks HillAdam Fleming, Philip Hook (umpires)
13:00Epsom v Reigate Priory @ Old Schools LaneAlex Bandurak, Rob Butlin, Surinder Bodwal (umpires)
13:30Oxted 3 v Bournemouth @ Oxted County Sch.Jake Moeller, James Thompson (umpires)
Men - Hampshire / Surrey Regional 2
11:30Camberley & Farnborough v Chichester 2 @ King's International CollegeBill Carr, Tony Rowe (umpires) Ian Hay (assessor) Ian Hay (umpire coach)
13:30EUHC Gamblers v Wimborne Wayfarers @ Crystal PalacePeter Horsfield, Henry Nelson (umpires) Paul Hollingum (assessor)
14:30Old Cranleighans 2 v Andover @ Old Cranleighans HCPhil Stewart, Miles Taffs (umpires) Chris Burton (umpire coach)
11:00Wanderers 2 v Surbiton 3 @ Battersea Park (1&2)Peter Hodgson, Glyn Jones (umpires)
Men - Surrey Division One
14:30Addiscombe v Epsom 2 @ Royal Russell SchoolMark Bennett, David Grant, Kirit Sharma (umpires) Ian Witchell (umpire coach)
10:30Bank of England v Trinity Mid-Whitgiftians @ Bank of EnglandDamian Hallett, Jonny Seymour (umpires)
14:00Purley Walcountians 2 v Guildford 2 @ Purley Walcountians HCRichard Norman, Paull Spindler (umpires)
11:30Sunbury & Walton Hawks 2 v EUHC Gamblers 2 @ St Pauls RC Sch.Keith House, Mark Topp (umpires)
13:30Wanderers 3 v Kenley @ Battersea Park (1&2)Ramesh Rao, Andy Warr (umpires)
14:30Woking 2 v Surrey Spartans @ Woking HC (1&2)Jeremy Rayne, Kim Taylor (umpires)
Women - South Division 3B
11:30Barnes 2 v Eastbourne @ Dukes MeadowPeter Redshaw, Sue Redshaw (umpires)
11:30Tulse Hill & Dulwich 2 v Chichester @ Dulwich Coll.Geraldine Eamer, Neville Wrench (umpires)
Sunday 24th February 2019
Men - Premier Division
12:00East Grinstead v Brooklands MU @ East Grinstead Hockey & Sports ClubMartin Twist (umpire)
14:00Surbiton v HolcombeSimon Milford (match official trainee)
Men - Conference East
12:45Canterbury v Old Loughtonians @ Polo FarmAJ Small (umpire)
13:30Teddington v Southgate @ Teddington SchoolSteve Cronin (umpire)
Men - Conference West
13:00Cardiff & Met v Fareham @ Welsh Institute of Sport- Sophia GardensJulian Warburton (umpire)
13:00Chichester v University of Birmingham @ Chichester Technical CollegeGary Stent (assessor)
Women - South Premier Division One
09:30Spencer v Surbiton 2 @ Spencer HCAndy Parker (umpire)
Women - South Premier Division Two
11:30Hampstead & Westminster 2 v East Grinstead 2 @ Paddington Recreation GroundAshley Hurden (umpire)
14:00Surbiton 3 v Oxford @ Surbiton HC, Hinchley WoodIan Anguige (umpire), Kirit Sharma (umpire)
Men - National Cups - EH TIER 3 CHAMPIONSHIP
Oxted 2 v Eastcote 2 @ Oxted County Sch.Adam Fleming, Henry Nelson (umpires)
Men - Surrey Cup - Semi final
13:30Old Cranleighans v Spencer 2 @ Old Cranleighans HCChris Burton-Brown, Huw Richards (umpires)
14:30Spencer v London Edwardians 2 @ Bank of EnglandJane Hallett, Glyn Jones, Sam Naismith (umpires)
Women - LUSL Premier Division
16:00St. George's Medical School v Kings GKT 2 @ Surbiton HC (1&2)Geraldine Eamer, Paull Spindler (umpires)
Tuesday 26th February 2019
Women - Under 14 Schools Finals - Tier 1 & 2 Finals
@ Lee Valley Hockey & Tennis CentreMaria Carr (umpire)
Men - Schools - Under 18 Tier 1 Cup
15:00Cranleigh School v Norwich School (Men) @ Cranleigh Sch.Sam Naismith, Julian Warburton (umpires)
Wednesday 27th February 2019
Women - BUCS - BUCS
15:15St. George's College v Queen Mary College @ Surbiton HC (1&2)Paul Harries, Neville Wrench (umpires)
Women - BUCS - SE 1A
16:40UCL v Portsmouth 1 @ Dukes MeadowSimon Milford, Dan Quinton (umpires)
Thursday 28th February 2019
Men - Schools - Under 18 Tier 1 Cup
15:00Cranleigh School v Kingston Grammar School @ Cranleigh Sch.Steve Cronin, Jane Hallett (umpires)
Saturday 2nd March 2019
Women - Investec Conference East
15:30Horsham v Hampstead & Westminster @ Broadbridge Heath Leisure CentreMarilyn Walker (match official)
Wednesday 6th March 2019
Men - BUCS Event - Quarter Final
Bath University v Durham University or Cardiff University @ Bath UniversityJulian Warburton (umpire)
Women - BUCS Event - Quarter Final
Bath University v Birmingham University or Cardiff University @ Bath UniversityJane Hallett (umpire)
Sunday 17th March 2019
Men - Junior Tournament - Boys U16 County Championship
Surrey U16 (Panthers) v TBA & TBAMark Bennett, Adam Fleming, Tom Nixon (umpires)
Women - National Cups - EH Tier 3 Championship semi-final
Oxted v Prescott @ Oxted County Sch.Rob Butlin, Graeme Hope (umpires)
Women - Junior Tournament - Girls U17 County Championship
12:00Surrey U17 v Berkshire and Sussex @ Surrey Sports ParkSimon Milford, Kirit Sharma, Kim Taylor (umpires)

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk