Surrey Hockey Umpires' Association Logo

E.H. Umpire Awards

Surrey Hockey Umpires' Association
Request Sponsors

Click here for Details

Surrey Hockey Umpires' Association Logo

E.H. Umpire Awards

Outdoor Umpire Awards

National Programme Umpire (Level 3) Umpires

Aaron Campbell, Steve Cronin, Mike Davidson, Sean Edwards, Anthony Gamble, Ian Hay, Philip Hook, Chris Jenkins, Matt Miles, Nick Padget, AJ Small, Gary Stent*, Martin Twist, Julian Warburton

National Programme Umpire (Level 3) Candidate Umpires

Ian Dinwiddy

Regional HUA Umpire (Level 2) Umpires

Ian Anguige, Chris Burton, Matt Dean, Nigel Gray, Alan Hall, Jane Hallett, Ian Hawkes, Mike Head, Ashley Hurden, Bruce Karsten, Stratton King, Geoff Ledger, Terry Mulcock, Dion Oliver, Shaun Patel, Hazel Roulston, Tony Rowe, Kirit Sharma, Dave J Thompson, James Thompson

County HUA Umpire (Level 1) Umpires

Mark Bennett, Andrew Bond, Shaun Browne, Chris Burton-Brown, Rob Butlin, Simon Carr*, Andy Chambers*, Paul Chapman-Hatchett, HHUA Coach, Tim Collett, David Cruden, Gordon Dodge, Rob Dummer, Terri Foggin, Martin Gannon*, Stuart Grainger, David Grant, Tony Hilton*, Peter Hodgson, Paul Hollingum, Peter Horsfield, Keith House, Tony Howgate, Georgina Jackson, Charles Johnson, Ian Jolly, Glyn Jones, Robin Kollewyn*, Steven Maloney, Michael McCartney, Joe Middleton*, Jake Moeller, Eb Mukhtar, Iain Noon, Kevin O'Brien, Chris Page, Robin Page, Andy Parker, David Pease-Watkin, Malcolm Philippe, Dan Quinton, Ramesh Rao*, Jeremy Rayne, Peter Redshaw, Sue Redshaw, Michael Repper, Huw Richards, Steve Russell, Tyrone Schiefner, Jonny Seymour, Mohammed Shah, Matthew Simkins*, Gary Smith, Paull Spindler, Bill Stephens, Kim Taylor, Surrey HUA Unable to appoint, Iain Waterson, George Watson, Simon E Willson*, David Wilson, Richard Wilson, Simon Wilson, Dany Yazdani, Alan Yolland

Club Umpire (Assessed) (Level 1) Umpires

Nadia Abdulla, Mark Annear, Alison Austin, Derrick Austin, Nigel Baker, Charlie Barty-King, David Bavin, Wendy Beaney, Paul Bentley, Margaret Bishop, Conor Bond, Jackie Boot, Tessa Bullimore, Paula Burgess, Roddy Cameron, Bill Carr, Melinda Cassel, Sean Cook, Suzy Cook, Graham Cookman, Andrew Croker, Paul Curnow, Richard Darwin, Sarah Dawson, Rob Dean, Jason Dymond, Emma Ellin, Sally Foster, John Gale, Michael Gallant, Phil Gibbs, Richard Gibson-Brown, Seb Gilbert, Paul Harries*, Emma Headley, David Heller, John Hills, Jim House, Marianne House, Martin House, David Hughes*, Ian Hutton, Mark Jones, Rupert Kefford, Merie King, Linda Lonsdale, Jo Malkin, Richard Mant, Marc Monasch, Jon Monk, Jeff Moores, Phil New, Richard Nixon, Yee Gan Ong, Dan Pacitti, David Parker, John Perryman, Tim Peters, Linda Pettitt, Jamie Pinder, Amelia Pine, Daphne Pritchard, Ben Rea, Alex Richards, David Ross, Genie Ross, Dane Salter, Andrew Sewell, Pete Skinner, Terry Smith, Chris Spice, Andrew Tibble, Guest Umpire1, Guest Umpire2, Guest Umpire3, Paul Walker, Tom Ward, Claire White, Ian Whiteman, Matt Winder, Ian Wright, Ian Wyatt, Keith Yeates, Gareth Young*

Level 1 Candidate Umpires

Simon Aldous, Dominic Aston, David Ayres, David Bassett, Mark Beautement, Ally Black, Jenny Brennan, Level 1 Candidate 1, Level 1 Candidate 2, Giovanni Capello, Ailis Carmody, Kirsty Carr, Maria Carr, Tom Chambers, Ribhu Choudhuri, Barney Christopher, Rachel Chung, Kathryn Cloonan, Natasha Close, Keith Cocks, Claire Coles, David Critchlow, Warrick Cumming, Hugh Curthoys, Helen David, Oliver Dawson, Michael de Koker, Tony Dias, Sally Dolton, Ryan Dunn, Chloe Ecclestone, Yasmin Edmonds, Jon Elburn, Caroline Ellingham, Serena Elstub, Colin Evans, Ian Felts, Tom Fotheringham, Nathan Foulsham, Patricia Foy, Jessica Frost, Alex Furey, Esme Gatzanis, Kate Gillingham, Kathryn Glover, Ken Goodbody, Nigel Green, Becky Grinham, Thomas Grout, Dom Gurney-Champion, Jenny Hall, Murray Harper, Laura Hawrych, Sally Hawrych, Charlotte Healy, Carolyn Hennessey-Chiddy, Carolyn Hennessy Chiddy, Sally Hodges, Corin Hogan, Dan Hogg, Esme Holmes, Callum House, Charlotte Hucker, Sophie Huckfield, Cassie Hughes, Laura Hunter, Tom Ibison, Ilze Janse van Rensburg, Hugh Jolly, Scott Jones, Lena Lawal, Mike Ledwich, Lauren Lever, Nancy Lewis, Craig Lowrey, Hannah Macdonald, Shaun Macdonald, Isla Macgillivray, Ian Marsh, Mandy Marshall, Ishan Mathur, Louise Murphy, Alexander Nelson, Tom Nickels, Christian Pacey, Kevin Pacey, Philip Pagels, Verner Parke, Alex Pearce, Charlie Perry, Rob Plummer, Stuart Poole, Alex Potter, Danni Priestley, Louise Radford, Emma Randles, Adrian Roberts, Thomasina Roberts, Rohanna Ross, Debra Scutt, Graham Smith*, Claire Smith, Sasha Storie-Pugh, David Sugden, Trevor Sweetnam, Helen Taxy, Richie Van Der Linde, Caroline Ventom, Suzie Vlaeminke, Clemens Von Haenisch, Daniel Wakely, Sarah Webb, Paul Whelan, Martha Whittall, Trevor Whittall, Joanna Wiltshire, Cass Wylie, Bex Young

Club Umpire (Introductory) Umpires

Andy Warr

Foundation Umpire Award Umpires

Chris Baldrey, Claire Baldrey, Edward Burton-Brown, Lucy Burton-Brown, Alex Chitty, Charlotte Collard, Peter Crook, Calum Greaves, Hannah Gribble, Ben Jeffrey, Ellie Johnston, Thomas Leggett, Harriett Martin, Tim Ming, Robert Mugridge, Edward Swain, Emily Walround, James Whitfield

Foundation Umpire Award Candidate Umpires

Cleo Halliday

Indoor Umpire Awards

National Programme Umpire (Level 3) Umpires

Aaron Campbell, Dave J Thompson

Regional HUA Umpire (Level 2) Umpires

Rob Butlin, Marilyn Walker, Julian Warburton, Neville Wrench

Club Umpire (Assessed) (Level 1) Umpires

Ashley Hurden, Matthew Simkins*

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk