Surrey Hockey Umpires' Association Logo

Association Membership

Surrey Hockey Umpires' Association
Request Sponsors

Click here for Details

Surrey Hockey Umpires' Association Logo

Association Membership

Life Members

Laurie Allan, Chris Burton, Chris Jenkins, Lyn Kirby, Peter Lake, Barry Mackay, Terry Mulcock, Rob Parry, Malcolm Philippe, Sheila Plant, David Thomson

Full Members

Natalia Anda, Mark Bennett, Jane Binner, Andrew Bond, Mike Bowling, Shaun Browne, Chris Burton-Brown, Rob Butlin, Aaron Campbell, Andy Chambers, Paul Chapman-Hatchett, Rob Cole, Steve Cronin, David Cruden, Mike Davidson, Matt Dean, Ian Dinwiddy, Gordon Dodge, Rob Dummer, Sean Edwards, Terri Foggin, Anthony Gamble, Martin Gannon, Stuart Grainger, David Grant, Nigel Gray, Alan Hall, Jane Hallett, Ian Hawkes, Ian Hay, Mike Head, David Herring, Tony Hilton, Peter Hodgson, Paul Hollingum, Philip Hook, Peter Horsfield, Keith House, Tony Howgate, Ashley Hurden, Georgina Jackson, Glyn Jones, Bruce Karsten, Stratton King, Robin Kollewyn, Nigel Lander, Geoff Ledger, Steven Maloney, Michael McCartney, Joe Middleton, Matt Miles, Jake Moeller, Jon Molloy, Eb Mukhtar, Dion Oliver, Nick Padget, Chris Page, Andy Parker, Shaun Patel, Richard Prophet, Ramesh Rao, Peter Redshaw, Sue Redshaw, Hazel Roulston, Tony Rowe, Tyrone Schiefner, Jonny Seymour, Kirit Sharma, Matthew Simkins, AJ Small, Gary Smith, Paull Spindler, Gary Stent, Melvyn Stevens, Dave J Thompson, James Thompson, Martin Twist, Julian Warburton, Simon Willson, Ian Witchell, Neville Wrench

Probationer Members

David Bavin, Roddy Cameron, Ed Cole, James Earl, David Hughes, Tim Oddy, Ben Oliver, David Pease-Watkin, Dan Quinton, Jeremy Rayne, Mohammed Shah, Gareth Young

Non-Surrey Members

Mark Anderson, Guest Assessor, SCHUA Assessor, Adrian Bouwens, Andrew Chrystie, HHUA Coach, Graeme Dow, Andrew Ellerton, Mossy Moss, Mike Parker, Alan Pumfrett, Chris Shaw, Mark Topp, HHUA Umpire, Guest Umpire1, Guest Umpire2, Guest Umpire3, Chris Ward, George Watson

Club Umpire Members

Tarek Abdulla, Mark Adshead, Megan Aeron-Thomas, Amanda Alkema, Jess Allen, Jon Andrews, Sean Ashbaugh, Dominic Aston, Derrick Austin, Emily Ball, David Bassett, Ali Bell, Stephen Bird, Richie Bissett, Charlotte Blackmore, Faye Bolger, Fred Butler, Keavy Gillian Bye, Level 1 Candidate 1, Level 1 Candidate 2, Chris Candy, Maria Carr, Colette Carruthers, Alexander Carter, Hilary Carvell, Tim Chalk, Peter Chambers, Nicole Chapman-Hackett, Jessica Clay, Anna Combe, Bob Cowlard, David Critchlow, Alison Davies, Sam Delepiere, Lezanne Denton, Kate Dobson, Steph Dove, Luke DSouza-Benham, Lauren Dunstan, Fraser Eastwood, Jon Elburn, Serena Elstub, Francesca Evans, Jenny Evans, Thomas Evans, Francesca Evans-Tovey, Rebecca Finnie, Graham Foggin, Ollie Forsyth, Nathan Foulsham, Rupert Fowden, Emma Frost, Alex Furey, Alex Gilbert, Kiera Goymour, James Grabowski, Thomas Grout, Pip Gunn, Donovan Hall, Richard Hall, Paul Harries, Ollie Harvey, Katie Headley, Nick Heller, Jessica Herring, Kathryn Hitchings, Rory Hogan, Jason Holford, Esme Holmes, Kate Horton, James Hoskins, Callum House House, rob Howarth, Jeremy Howe, Cassie Hughes, Amy Jenkins, Angus Johnston, Laura Johnstone, Phill Jones, Ruth Jones, Helen Kennedy, Mike Ledwich, Megan Leppan, Mike Leslie, Lowell Lewis, Kathryn Locking, Hannah Macdonald, Shaun Macdonald, Sophie McKendry, Nikola Meaney, Helen Merry, Liz Mitchell, Ellie Moore, Alexandra Morgan, Samantha Murray, Phil New, Alex Newman, Tom Nickels, Lucie Noble, Bella Padt, Sophia Padt, Mike Pettit, Richard Phillips, Lilly Pinggera, Rob Plummer, Lucy Porter, Kat Price, Calum Reynolds, Huw Richards, Katy Rix, Adrian Roberts, Lottie Roberts, jilly Robson, Ben Rodger, Ben Roe, John Rosevear, Harriet Rowling, Sarah Rughoonundon, Will Sarson, Phil Saunders, Isabelle Schlegel, Dani Scholl, Debra Scutt, Roxsanne Slatford, Jordan Sloan, Graham Smith, Megan Snepvangers, Suzie Squire, David Sugden, Sophie Tye, Georgie Vines, Lorraine Wait, Jasmine Walton, Richard White, Becks Wickham, Hannah Wilkinson, Jacob Willey

Junior Members

Giovanni Capello, Simon Carr, Yasmin Edmonds, Seb Gilbert, Laura Hawrych, Scott Jones, Alex Pearce, Thomasina Roberts, Martha Whittall

Associate & Club Umpires

Farrukh Ahmed, David Ayres, Trudy Banfield, Mike Beaney, Wendy Beaney, Paul Bentley, Ally Black, Tessa Bullimore, Paul Bussetti, Bill Carr, Carolyn Chiddy, Emily Cohen, Tim Collett, Sean Cook, Graham Cookman, Pete Cox, Warrick Cumming, Richard Darwin, Michael De Koker, Rob Dean, Emily Delehanty, Tony Dias, Colin Forsyth, Sally Foster, John Gale, Michael Gallant, Nick Gane, Esme Gatzanis, Richard Gibson-Brown, Nigel Green, Sally Hawrych, John Hills, Marianne House, Martin House, Freddie Howell, Charlotte Hucker, Nikki Hurst, Ian Hutton, Ilze Janse van Rensburg, Mark Jones, Rupert Kefford, Linda Lonsdale, Richard Mant, Marc Monasch, Jeff Moores, Yee Gan Ong, Keith Orriss, John Perryman, Tim Peters, Linda Pettitt, Jamie Pinder, Jenine Piper, Philip Pitt, Genie Ross, Philippa Scott, Terry Smith, Chris Spice, Bill Stephens, Tom Ward, Paul Whelan, Ian Whiteman, Eleanor Whittall, Trevor Whittall, Ian Wyatt

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk